HAKKIMIZDA

Tekbaş Şirketler Grubunu Tanıyalım?

Tekbaş Şirketler Grubu, ticari faaliyetine 1952 yılında Adana’da tarımsal ekipmanlar pazarlayarak başlamıştır.

Günümüzde Tekbaş Şirketler Grubu Otomotiv, Otomotiv Yan Sanayi, Sigorta, Tarım Ürünleri, Tarım İlaçları ve Aletleri, İnşaat ve İnşaat Malzemeleri sektörlerinde merkezi Adana olmak üzere toplam 8 şirket ile 18 farklı lokasyonda Adana, İstanbul, Ankara , İskenderun ve Gaziantep’te siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir.

Tekbaş, Adana ‘da Honda, Citroen ve Mitsubishi markalarının tek yetkili bayiliklerinin yanı sıra 2.elde kendi markası olan T2el ile diğer alanlarda olduğu gibi sürekli yenilikçi bir anlayışla Otomotiv sektörüne de yön vermeyi kendine ilke edinmiştir.

1989’dan bu yana da Sigorta sektöründe çok geniş bir portföye sahiptir. Araç, Konut, Hayat, BES, İş Yeri ve diğer sigorta çeşitleriyle de değerli müşterilerine en üst kalitede hizmet vermekte ve bünyesinde bulunan Ak Sigorta, Axa Oyak, Türk Nippon, Koç Allianz, Anadolu, Generali acenteliklerini yapmaktadır.

Tekbaş Tarım Ürünleri olarak 80 bin tonluk çelik silo ve yatay hububat depolama ve alım-satım tesisi ile tarım sektöründe , Belçika kuruluşu olan Amylum Nişasta ile dönemsel çözüm ortaklığıyla çalışmaktadır. Mısır ve buğday başta olmak üzere hububat alım-satım ve depolama da sektörünün bölgedeki en önde gelen kuruluşları arasındadır.

Tekbaş İnşaat ve İnşaat Malzemeleri sektörde boya, seramik , PPRC temiz ve pis su tesisat boruları ile toptan ve perakende olarak bölgede satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. Ayrıca PVC ek parça borularının da üretimini gerçekleştirmektedir.

Tekbaş Tarım Aletleri ve İlaçları olarak çeşitli markaların ana bayisi olup Güney ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Damla sulama sistemlerinin proje ve uygulayıcısı ve tarım sektörünün en eskilerinden biri olarak Türkiye’nin beş bölgesine pazarlama yaparak hizmet vermektedir.

Tekbaş Yapı ile de 2012 yılında konut sektörüne giren Tekbaş Grup, geçmişten gelen sanayi, silo ve plaza inşaat tecrübelerini konuta da yansıtarak Alanya’da ve Adana’da iki adet toplamda 30.000m2 olan konut projelerini tamamlamıştır. 2017 yılının Ocak ayında Adana’da başlayan ve hala devam etmekte olan 48.000 m2’lik 8 bloklu bir konut projesinin de temelini atmıştır.

Tekbaş Şirketler Grubu 60 yılı aşkın ticari tecrübesiyle misyon ve vizyonundan ödün vermeden çok değerli çalışanları ve müşterileriyle yoluna devam edecektir.